Uncategorized

Seznámit se s páry Šternberk Česko

Probuzení v lese - Komfortní kemping *Lesní glamping Česko*

Vytvořit nový účet. Aby vám šel web jako na drátkách, zapněte si JavaScript. Jen tak se vyhnete potížím v košíku. Můj účet Abyste mohli využívat Slevomat.

Drobečková navigace

Časté otázky. Platnost voucheru Vyhledejte si svůj voucher. Kolotoč štěstí Vytočte si kredity. Benefity Sodexo, Edenred…. Dárkový poukaz Pro nákup na Slevomat. Slevomat Magazín. Volná místa Přidejte se k nám.

Jak to vidí Lasice: Kolik vztahů “zemře” na covid a kolik s covidem?

Spolupracujte s námi Pro partnery. O nás. Pro tisk a média. Naše města.


  1. Hrad Český Šternberk proslavily seriál Arabela i pohádka Anděl Páně | Pro ženy | app.goodcall.eu?
  2. svobodné manželské agentury Poděbrady Česko.
  3. Rekreační domy v České republice.

Jak na to Garance spokojenosti. Věrnostní program. Jak to funguje. Jak zaplatím.

10 chyb a jak oslovovat holky @ Mistrovství app.goodcall.eu

Jak získat kredity. Jak sdílet voucher. Mobilní aplikace. Podmínky užití. Informace o zpracování osobních údajů.

Praktické Rodina a děti. Výlety Česko Střední Čechy Kácov. Uložit Sdílet Sdílet. Krátce na to zdědil po starším svobodném bratru Jáchymovi, rovněž zaníceném přírodovědci, západočeské panství Radnice a Darová , s rozestavěným zámečkem Březina.

Uzavření manželství státního občana České republiky s cizincem na území České republiky

Při dostavbě sídla v Březině zřídil opět botanickou zahradu. Když byly na Šternberkově panství na Břasku, mezi Vranovem a Vranovicemi otevřeny kamenouhelné doly, hrabě vyhledával a dokumentoval zkameněliny pravěkých rostlin, které později publikoval. Dočasně se však těžiště jeho činnosti přesunulo k zemědělské správě statků a k metalurgii. Projekt Vlastenského muzea v Praze byl pro Kašpara Šternberka spojen s tříletou organizační prací. Kroužek šlechticů - zakladatelů tvořili čtyři bratranci: Kašpar a František Šternberkové, František hrabě z Klebelsberka a František Antonín Kolowrat Libštejnský, ještě s Janem z Neuberka se scházeli na Malostranském náměstí v paláci Kašparova bratrance Františka hraběte ze Šternbeka-Manderscheidu.

Roku byl Kašpar ze Šternberka zvolen prezidentem Společnosti pro založení Českého vlasteneckého musea , jemuž odkázal svou knihovnu, paleontologickou sbírku, rodinné portréty a jiné starožitnosti ze svého domu.

O jeho překlad z němčiny do francouzštiny se postaral Kašparův učitel François Gabriel de Bray. Ujal se rovněž uspořádání herbáře českoněmeckého cestovatele, podnikatele a přírodovědce Tadeáše Haenkeho , který dotyčný přivezl z Latinské Ameriky. Roku se hrabě Šternberk v Mariánských Lázních poprvé osobně sešel s Johannem Wolfgangem Goethem , jehož vědeckou činnost celá léta sledoval a obdivoval.

Hrabě Šternberk trpěl oční chorobou.

Podobné články

Zemřel téměř slepý, po několika mrtvicích na svém březinském zámku. Jeho smrtí vymřela leopoldinská větev rodu. S veškerými poctami, po zádušní mši a po pohřbu v Praze bylo jeho tělo převezeno do rodinné hrobky ve Stupně. Kašpar Šternberk český botanik, geolog, paleontolog a šlechtic. Kašpar Maria ze Šternberka Narození 6. Kašpar Šternberk má v Mezinárodním rejstříku jmen rostlin zkratku Stern. Almanach českých šlechtických rodů ISBN Medaile francouzského Popisu Egypta pro Kašpara Sternberga.

Cour d´honneur. IV, s. Dostupné online. Authors of Plant Names. Kew: Royal Botanical Gardens, Portály : Biologie Česko Lidé. Kašpar Maria ze Šternberka. Univerzita Karlova.